Ujumise algõpetus hõlmab kõiki osaoskusi alates veega kohanemisest kuni täiskoordinatsioonis ujumiseni. See on mõeldud nii lastele kui täiskasvanutele, pakkudes tugevat alust ujumisoskuse omandamiseks ning põhjalikke teadmisi vee ja iseenda tundmaõppimiseks.
Algõpetus on protsess ja periood, mis jääb veega esmase kokkupuute, veega kohanemise ja esmaste ujumisliigutuste õppimise vahele.
Sinna kuulub:
Kursuse kestus sõltub suuresti ujuja vanusest, keskendumisvõimest, varasematest kogemustest, füüsilistest eeldustest ja hirmudest. Tavaliselt kestab algõppe kursus 10–30 tundi. Kuid algõppe läbimine ei tähenda automaatselt ujumisoskuse ja -liigutuste täielikku vilumust. Algõpe annab baasteadmised ja oskused vee nautimiseks, et end vees hästi tunda, ning põhiteadmised ja ettekujutuse ujumisliigutustest.
Pakun individuaalset algõpet, mis lähtub Sinu vajadustest. Kui soovid personaalset lähenemist ja kvaliteetset juhendamist, siis võta ühendust.
Hirm vee ees võib olla tekkinud mõnest šokeerivast juhtumist või ebasobivatest ujumise õpetamismeetoditest, mis on põhjustanud traumaatilisi kogemusi ja tugevaid negatiivseid emotsioone vee suhtes. Veehirmu ületamiseks olen jaotanud õppekava väiksemateks osadeks ning pakun lähenemist, mis arvestab Sinu hirmude ja vajadustega, et aidata hirmu maandada või hirmust üle saada.
Veehirm võib tekkida olukorrast, kus oled tundunud, et vee alt enam ei pääse, olenemata sellest, kui olukord kestis vaid hetke. Selline hirm võib muuta vee usaldamise raskeks. Samuti võib hirm tekkida täiesti ohutuna näivas ujumise õppimise protsessis, kui õpetaja pole loonud turvalist keskkonda või metoodika ei sobi õppijale.
Ärevuse ületamine nõuab suurt tahet ja tööd, sest hirmust saab üle ainult veele silma vaadates, vette minnes ja (uuesti) õppides. Veehirmu ületamise kava on sarnane algõppe kavaga, kuid jagatud väiksemateks sammudeks. See sisaldab palju teooriat ja näitlikke vahendeid, et vett paremini mõista. Omades paremat ülevaadet ja teades reegleid, kuidas vesi meie kehaga käitub, on lihtsam hirmu ületada. Kuid see ei tähenda, et protsess on lihtne. Sõltuvalt ärevuse suurusest, meelekindlusest ja õpetajast võib vee kartuse ületamine võtta 4–5 korda kauem aega kui algõppe programm.
Lapsed saavad ärevusest kiiremini üle. Täiskasvanud õppijal ei pruugi ärevus kunagi täielikult kaduda, kuid see on täiesti normaalne ja mõistetav. Siiski on võimalik ärevust vähendada ja oskusi suurendada, mis toob kaasa rahuldustpakkuvama ajaveetmise vees ning suurema rahulolu iseenda, vee ja oma oskustega.
Oled väga oodatud, kui oled otsustanud veega paremini läbi saada!
Kui põhiteadmised ja -oskused on omandatud, tuleb ujumistehnika parendamiseks ja vilumuse suurendamiseks ujuda! Tehnika harjutamine suurendab ökonoomsust, tõmmete efektiivsust, kiirust ja parandab füüsilist vormi.
Tehnika arendamine on mõeldud neile, kes on läbinud algõppe, aga pole veel saavutanud vilumust ehk liigutuse automatiseeriotust, et ujumise liigutust nautida. Lisaks ka Sulle, kui Sa oled kunagi varem ujumise selgeks saanud, kuid ajapikku oskuse unustanud ja vajavad nüüd värskendust. Samuti on see hea võimalus iseõppijale, kes pole varem saanud metoodilist juhendamist ja soovid oma tehnikat täiustada. Või kui Su töö nõuab füüsilise võimekuse testi läbimist, saame koos selleks valmistuda.
Tundides keskendume oskuste edasiarendamisele, parandades koordinatsiooni, liigutuste tehnikat, ökonoomsust ja kiirust. Neljast ujumisviisist (krool, selili, rinnuli/konn, liblikas) soovitan keskenduda kolmele esimesele.
Soovid saada paremaks ujujaks, minna triatlonile või valmistuda füüsilise võimekuse testiks? Anna oma eesmärkidest mulle teada, teeme eesmärgid mõõdetavaks ja täidame need koos!